Videopasaulis
Videopasaulis 22 Aug 2019
7

Toliau Gros

19 laida: Kiek uždirba DELFI? Paslaugos turtingoms šeimoms. Inžinerinis agentavimas.
22 Aug 2019
19 laida: Kiek uždirba DELFI? Paslaugos turtingoms šeimoms. Inžinerinis agentavimas.
Videopasaulis · 67 Peržiūros

Alfa.lt taikiklyje (16 laida)

8 Peržiūros
Kategorijoje Naujienos

Laidoje „Alfa.lt taikiklyje": apgailėtini prezidentūros darbo metodai - anoniminiai raštai, sapnai ir patarėjų ryšiai su abejotinos reputacijos veikėjais

Kiekvieną sekmadienį 18.30 val. naujienų portale Alfa.lt -- savaitės politikos ir rezonansinių įvykių apžvalga laidoje „Alfa.lt taikiklyje".

Metinis prezidentės pranešimas: nutylėtos skaudžiausios teisėsaugos bėdos
Prezidentė Dalia Grybauskaitė skaitydama savo jau ketvirtąjį metinį pranešimą kalbėjo daug apie ką -- apie energetiką, atsigaunantį šalies ūkį, lietuvių kalbos grožį, per vieną naktį iš liaudies tauta tapusiais lietuviais.

Viena svarbiausių prezidentės „kuruojamų" sričių -- teisėsauga. Tačiau jai dėmesio skirta veik minimaliai.

Išklausę prezidentės pranešimą ir ypač jos dalį apie teisėsaugą daugelis pasigedo bent užuominos apie Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos atleistuosius vadovus Vitalijų Gailių ir Vytautą Giržadą. Juolab, kad savo metu būtent Dalia Grybauskaitė aiškino, kas yra ne prie ko. Visi iš „principingosios" šalies vadovės tikėjosi išgirsti vertinimą, kas gi tada yra prie ko. Po to, kai Generalinė prokuratūrą panaikino bet kokius įtarimus atleistam buvusiam FNTT direktoriaus pavaduotojui Vytautui Giržadui. Tiesa, FNTT vienoje pranešimo vietoje yra minima, tačiau tik dėl jos atliekamų tyrimų, susijusių su neskaidriu ES lėšų naudojimu.
Tokia prezidentės pozicija, o tiksliau, jos nebuvimas, sukėlė dviprasmiškų minčių politikos apžvalgininkams ir politikams.

Apgailėtini Prezidentūros darbo metodai: anoniminiai raštai, sapnai ir patarėjų ryšiai su abejotinos reputacijos veikėjais
Tai, kas iš pradžių atrodė kaip nesusipratimas -- Seimo nario Jurgio Razmos kreipimasis į Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininką Vitalijų Gailių, kad komisija ištirtų abejotinos reputacijos žiniasklaidos priemonėje pasirodžiusį signatarės Vidmantės Jasiukaitytės tariamą sapną, iš tiesų pirštu parodė, kaip Prezidentūra ir aplink esantys veikėjai manipuliuoja slaptosiomis tarnybomis.

Po sapno, kuriame leidžiama suprasti, kad Kauno apygardos vyriausiasis prokuroras Kęstutis Betingis neva yra oligarchų tampoma marionetė, kilusio skandalo paaiškėjo, kad iš tiesų marionetė yra generalinis prokuroras Darius Valys. Autoritetą teisėsaugos gretose turintis buvęs slaptųjų ir teisėsaugos tarnybų pareigūnas, o dabar Seimo narys Povilas Urbšys kalba dar giežčiau.

„Niekas netiki, kad generalinis prokuroras yra nepriklausomas. Asmeniškai aš galiu pasidalinti savo pastebėjimais, nes tarnybos metu teko susidurti su ne vienu generaliniu prokuroru, su ne viena Generalinės prokuratūros vadovybe: tokios Generalinės prokuratūros vadovybės, kuri bijotų imtis atsakomybės, dar nėra buvę. Generalinė prokuratūra yra paversta raštvedybos kontora", - sako P. Urbšys.

Mažo parlamentinio tyrimo metu išaiškėjo, kad Prezidentūra nevengia naudoti stalinistinių metodų. Iš pradžių gimsta anoniminis laiškas, jį viešai apsimelavusio prezidentės patarėjo Jono Markevičiaus pavaduotojas Valdas Jacynas, nevengiantis kištis į teisėsaugos darbą, persiunčia generaliniam prokurorui ir Specialiųjų tyrimų tarnybai. Ir nurodo ištirti. STT tai paveda atlikti Kauno padaliniui. Anonimas žūtbūt reikalingas, nes vyksta atranka į kadenciją baigiančio Kauno apygardos vyriausiojo prokuroro postą. Prezidentūra nori Kęstutį Betingį pašalinti, Darius Valys klusniai vykdo jų valią. Vykdo taip, kad nepaiso net atrankos ir atestacijos komisijų rekomendacijų skirti antrai kadencijai Kęstutį Betingį ir net apdovanoti jį žynybiniu medaliu.

Sveikatos apsaugos ministro likimas -- koalicijos partnerių darbiečių rankose
Liberalų sąjūdžio atstovai rimtai griebėsi opozicijos darbo -- prižiūrėti, ar valdančiųjų daugumos ministrai tinkamai vykdo savo pareigas. Liberalai parengė interpeliaciją sveikatos apsaugos ministrui Vyteniui Povilui Andriukaičiui.

Liberalai teigia pasisakantys už pertvarką sveikatos apsaugos sistemoje, bet, anot jų, Vytenio Povilo Andriukaičio veiksmai prieštarauja jo kalboms. Opozicijos atstovams užkliuvo socdemo noras valstybinėms gydymo įstaigoms suteikti pranašumą prieš jų konkurentes iš privataus sektoriaus.

Socialdemokratas kaltinamas visuomenės supriešinimu. Privačiai sveikatos apsaugos sektoriaus daliai uždėti apynasrį užsimojęs ministras dėl to sulaukė kritikos. Pasak liberalų, Vytenio Povilo Andriukaičio nurodymu su šiomis įstaigomis nepasirašomos sutartys, nors to nereglamentuoja teisės aktai.

Rodyti daugiau
0 Komentarai sort Sort By

Toliau Gros

19 laida: Kiek uždirba DELFI? Paslaugos turtingoms šeimoms. Inžinerinis agentavimas.
22 Aug 2019
19 laida: Kiek uždirba DELFI? Paslaugos turtingoms šeimoms. Inžinerinis agentavimas.
Videopasaulis · 67 Peržiūros